Zhubnout kolik právě potřebujete

Program MEDIDIET® patří mezi tzv. proteinové diety určené ke snižování tělesné hmotnosti pod lékařským nebo odborným dohledem. Unikátním specifikem vyvážených a správně nasazených bílkovinných diet je skutečnost, že organismus redukuje tělesnou hmotnost především na úkor tuků nikoliv svalů („protein sparing“), což je snadno prokazatelné při vážení na bioimpedanční váze.

zhubmout

Dieta je zásadně nasazována a dozorována lékařem nebo zkušeným nutričním specialistou. Vedle nadváhy a obezity, jsou řešeny problémy s hyperlipidemií ( vynikající výsledky snižování hladiny cholesterolu a triacylglycerolů), hypertenzí, diabetes II. typu a další problémy vázané především na obezitu. Před nasazením diety je nutné vyplnit obdržený zdravotní dotazník a v závislosti na počáteční váze je stanovena fáze diety. Dieta má čtyři základní fáze, kdy v první klient konzumuje pouze dietní jídla. V této fázi se hubne nejrychleji.

Průběh snižování nadváhy je v přesně stanovených intervalech sledován odborným nutričním terapeutem a sám klient vidí výsledky nejen v úbytku kilogramů, ale především v procentech tuku. Postupně je převáděn na běžný stravovací režim.

Většina klientů pociťuje výraznou změnu metabolismu a mizí chutě „na cosi„.

Časté dotazy

Dají se dietní produkty koupit např. v lékárně?

Ne, speciálně produkty MD lze získat jen ve vybraných centrech, kde je zajištěn dohled nutričního terapeuta.

Kolik jídel musím denně konzumovat a v jaké skladbě?

Počet jídel je dán váhou / nad 80 kg se jedná o pět jídel/ a počtem kilogramů, které chce klient likvidovat. Při vstupní konzultaci je domluvena i fáze diety, která je pro klienta rozumná. Kombinují se sladká a slaná jídla .

Musím dodržovat nějaká další opatření, abych zhubla?

Co je konkrétně třeba při dietě dodržovat / pitný režim, konzumace zeleniny, atd./ se dozvíte při vstupní konzultaci, navíc dostanete přesné instrukce, které zajistí úspěšnost diety.

Jsou při dietě nějaké kontraindikace, které znemožňují dietu absolvovat?

V zásadě ne, pokud máte nějaký zdravotní problém, součástí nasazení diety je i zdravotní dotazník a případné problémy řešíme s lékařem.

Zhubnu a co dál?

Důležitý dotaz. Samozřejmě zájem je ,aby si klient váhu udržel. Studio spolupracuje s odborníkem, který se zabývá poradenstvím a koncepcí redukčních stravovacích programů, realizací tréninkových splitů a odstraňováním drobných civilizačních defektů. Snažíme se s klientem neztratit kontakt a máme ověřeno, že po zhubnutí, klienti svoji váhu drží.